Dzisiaj jest 10.04.2021r.

List Ks. Proboszcza do Parafian.

Kochani Parafianie!

     Kolejne Święta przychodzi nam przeżywać w trudnej atmosferze lęku i niepewności o nasze życie i zdrowie. Cała ta sytuacja uświadamia nam, z jednej strony, kruchość i delikatność naszego istnienia, a z drugiej prawdę, że wszystko jest w rekach Wszechmocnego. Jemu więc z nadzieją powierzamy nasze jutro. W tym świętym czasie Bożego Narodzenia odkrywamy wciąż na nowo, że Bóg pragnie wchodzić w nasze życie z delikatnością małego Dzieciątka, które całkowicie zdane jest na łaskę i niełaskę  człowieka.    Postarajmy się przeżyć Wigilię jako czas szczególnej nadziei, którą pokładamy w Bogu, przychodzącym do nas w osobie Dzieciątka Jezus. W tym roku będziemy przeżywać dwukrotnie liturgię Mszy św. Pasterskiej- Pasterki. Pierwsza Pasterka w noc wigilijna o godz. 22.45 a druga o północy- o godz. 24.00. Będą one transmitowane na kanale You Tube. Logowanie poprzez stronę internetową naszej parafii po kliknięciu podanego na stronie linku. Podobnie transmitowana będzie liturgia Mszy św. w I i II dzień Świąt- 25 i 26 XII o godz. 11.00. oraz w niedzielę 27 XII o godz. 11.00. Dodatkowe Msze św. w te dni- 25, 26 i 27 XII  będą odprawiane w naszym kościele o godz. 9.45  Porządek Mszy św. w Święta i w niedziele 27 XII będzie następujący – godz. 8.30; 9.45;11.00 i 18.00

      Niestety ale pandemia uniemożliwi nam spotkanie kolędowe, które tradycyjnie odbywało się każdego roku po Świętach. Trzeba przyjąć z pokorą również to doświadczenie, choć nie ukrywam, że będzie mi brakować spotkań z Wami!!! Osobiście tęsknię już za chwilą, gdy sytuacja epidemiologiczna zostanie opanowana na tyle, że znów będziemy mogli spotkać się, czy to przy wspólnej rozmowie w Waszych domach ,czy podczas niedzielnej Eucharystii, bez obostrzeń i reżimu sanitarnego. Wizyty duszpasterskie będą przewidziane w najbliższym możliwym czasie, gdy ustanie pandemia, natomiast ja ze swej strony chciałbym zaprosić Was do wspólnej modlitwy, w styczniowe dni na Mszach św. , które będą odprawiane w Waszej Kochani intencji. Po Nowym Roku zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej grafik Mszy św. w int. Mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii na które Was serdecznie zapraszam- choćby przedstawicieli rodzin i mieszkańców ulic. Życzę Wam Wszystkim miłego, dobrego i spokojnego świętowania. Dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dbajcie o siebie Kochani!!! Do zobaczenia! Spokojnych i błogosławionych Świat.

Wasz proboszcz-ks. Jarek

Polecamy:
Polecane strony:
Powrót